ارتباط با ما
09392116387

۱۰ ویژگی کاربردی لینکدین که احتمالا نمی‌شناسید

 لینکدین (LinkedIn) شبکه اجتماعی حرفه‌ای برای ارتباط بین افراد و شرکت‌ها است که در حال حاضر یکی از بزرگ‌ترین و محبوب‌ترین شبکه‌های اجتماعی در حوزه تجارت و حرفه به‌شمار می‌آید. هدف اصلی لینکدین ایجاد فضایی است که افراد بتوانند رزومه‌های خود را به اشتراک بگذارند، اطلاعات مربوط به شرکت‌ها را به‌دست آورند و برای شغل‌های جدید مشاوره بگیرند. نحوه پنهان کردن اطلاعات، سازماندهی اتصالات و ادغام حساب‌های غیرفعال از  ۱۰ ویژگی کاربردی لینکدین محسوب می‌شود که کمتر به آن‌ها پرداخته شده است.

به گزارش پیوست، لینکدین به کاربران اجازه می‌دهد پروفایل شخصی خود را با مهارت‌ها، تحصیلات، سابقه کار و سایر اطلاعات مربوطه تکمیل کنند و به‌صورت آنلاین به اشتراک بگذارند. علاوه بر این، لینکدین به کارفرمایان و شرکت‌ها این امکان را می‌دهد که درخواست‌های استخدامی را به‌صورت آنلاین دریافت کنند و با افرادی که در جست‌وجوی شغل هستند در ارتباط باشند. لینکدین در حال حاضر از طریق وب و سیستم‌عامل‌های iOS و Android در دسترس است. در این مطلب به معرفی ۱۰ ویژگی کاربردی لینکدین می‌پردزایم که احتمالا زیاد از آن‌ها گفته نشده است.

معرفی ۱۰ مورد از ویژگی‌های لینکدین

لینکدین یک شبکه اجتماعی حرفه‌ای است که برای ارتباط و اشتراک‌گذاری اطلاعات و تجربیات حرفه‌ای استفاده می‌شود. این شبکه به عنوان یک ابزار مهم برای ارتباطات کسب‌وکار و جست‌وجوی فرصت‌های شغلی و تجاری به‌کار گرفته می‌شود. به همین دلیل بهتر است که با کاربردهای اصلی لینکدین بیشتر آشنا شوید:

 ۱- نحوه پنهان کردن ارتباطات

اگر می‌خواهید ارتباطات خود را در لینکدین پنهان کنید، می‌توانید اقداماتی را انجام دهید که به شما در حفظ حریم خصوصی کمک می‌کند. در ادامه چند راهکار برای پنهان کردن ارتباطات خود در لینکدین پیشنهاد می‌کنیم:

10 ویژگی کاربردی لینکدین که احتمالا نمی شناسید10 ویژگی کاربردی لینکدین که احتمالا نمی شناسید
۱۰ ویژگی کاربردی لینکدین که احتمالا نمی شناسید

تنظیمات حریم خصوصی

در تنظیمات حریم خصوصی حساب لینکدین خود، می‌توانید قابلیت‌های مختلفی را کنترل کنید. به عنوان مثال، می‌توانید تنظیم کنید که چه اطلاعاتی از پروفایل شما به دیگران نمایش داده شود و چه اطلاعاتی پنهان باشد. همچنین می‌توانید تنظیم کنید که چه کسانی می‌توانند شما را جست‌وجو کنند و با شما در ارتباط باشند.

عدم اتصال به افراد ناشناس

در لینکدین، ممکن است افرادی که شما را نمی‌شناسند، به شما درخواست دهند. شما می‌توانید تنظیم کنید که فقط افرادی که قبلاً با آن‌ها در ارتباط بوده‌اید یا افرادی که از شما درخواست دریافت کرده‌اند، بتوانند شما را به عنوان اعضای صفحه خصوصی خود قبول کنند.

عدم انتشار اطلاعات شخصی

در صورتی که نمی‌خواهید اطلاعات حساسی را در پروفایل لینکدین خود قرار دهید، می‌توانید این اطلاعات را حذف کنید یا نمایش ندادن آن‌ها را تنظیم کنید. به عنوان مثال، اطلاعات مربوط به شماره تماس، آدرس منزل و سایر اطلاعات شخصی قابل حذف یا پنهان کردن است.

مدیریت پیام‌ها

می‌توانید تنظیم کنید که چه کسانی به شما پیام ارسال کنند و افرادی را که نمی‌خواهید پیام از آن‌ها دریافت کنید، مسدود کرده یا تنظیم کنید فقط افرادی که در لیست شما هستند، بتوانند به شما پیام ارسال کنند.

عدم انتشار فعالیت‌ها

لینکدین ممکن است به صورت خودکار فعالیت‌های شما را مانند تغییر شغل، اضافه کردن مهارت‌ها و غیره نمایش دهد. اگر تمایل ندارید این فعالیت‌ها به صورت عمومی نمایش داده شود می‌توانید تنظیم کنید که این فعالیت‌ها به صورت خصوصی باشد و فقط شما و اعضای صفحه شما بتوانند این اطلاعات را مشاهده کنند.

۲- سازماندهی اتصالات لینکدین

سازماندهی اتصالات لینکدینسازماندهی اتصالات لینکدین
سازماندهی اتصالات لینکدین

برای سازماندهی اتصالات خود در لینکدین و اضافه کردن مخاطبین به لیست خود، می‌توانید طبق مراحل زیر عمل کنید:

– وارد حساب کاربری لینکدین خود شوید و به صفحه «شبکه» بروید.

– در بالای صفحه، دکمه«مدیریت» را انتخاب کنید.

– در قسمت «ارتباطات» گزینه «connection» را انتخاب کنید.

– در این بخش، لیستی از تمامی اتصالات فعلی شما نمایش داده می‌شود. روی گزینه «حذف» یا «لغو اتصال» کنار نام فرد مورد نظر کلیک کنید.

-پس از کلیک روی دکمه حذف، یک پیام تایید بازخورد به شما نمایش داده خواهد شد. روی «بله» یا «تایید» کلیک کنید تا اتصال حذف شود.

– لینکدین سپس شما را به صفحه‌ای هدایت می‌کند که اطلاعات حذف اتصال را تایید می‌کنید.

– پس از تایید حذف اتصال، اتصال مورد نظر از لیست اتصالات شما حذف می‌شود و فرد متقابل از لیست اتصالات خود نیز شما را حذف می‌کند.

از آنجا که لینکدین به عنوان یک شبکه اجتماعی حرفه‌ای است، قبل از صادر کردن هر اتصالی، بهتر است دلایل و موارد را بررسی کنید.

۳-مهارت‌ها و تاییدیه‌های خود را مدیریت کنید 

10 ویژگی کاربردی لینکدین که احتمالا نمی شناسید10 ویژگی کاربردی لینکدین که احتمالا نمی شناسید
۱۰ ویژگی کاربردی لینکدین که احتمالا نمی شناسید

برای مدیریت مهارت‌ها و تاییدیه‌های خود در لینکدین، می‌توانید از مراحل زیر استفاده کنید:

– وارد حساب کاربری لینکدین خود شوید و به صفحه «پروفایل» بروید.

– در بخش «مهارت‌ها» مهارت‌های فعلی خود را مشاهده خواهید کرد. برای اضافه کردن مهارت جدید، روی گزینه «اضافه کردن مهارت» کلیک کنید.

– در پنجره ای که باز می‌شود می‌توانید نام مهارت مورد نظر خود را وارد کنید. همچنین، می‌توانید سطح تسلط خود را در هر مهارت مانند مبتدی، متوسط یا حرفه‌ای مشخص کنید. بعد از وارد کردن اطلاعات مورد نظر، روی «ذخیره» کلیک کنید.

– برای حذف یا ویرایش مهارت، روی دکمه سه نقطه در کنار مهارت مورد نظر کلیک کرده و گزینه «ویرایش» یا «حذف» را انتخاب کنید.

توجه داشته باشید که مهارت‌ها و تاییدیه‌های شما در لینکدین برای دیگران قابل مشاهده است. بنابراین، مطمئن شوید فقط مهارت‌هایی را درج کنید که واقعاً کسب کرده‌اید.

۴- صفحات ویترین لینکدین را ایجاد کنید

ویترین (Profile Showcase Pages)، صفحاتی است که در لینکدین قابل ایجاد و مدیریت است و به شما این امکان را می‌دهد تا محتواهای خاصی را به‌صورت مجزا از پروفایل اصلی خود نمایش دهید. با ایجاد ویترین‌ها، می‌توانید به‌صورت جداگانه محصولات، خدمات، پروژه‌ها یا هر نوع محتوای دیگری که مرتبط با شغل یا کسب‌وکار شما است را به نمایش بگذارید.

1705580598 175 ۱۰ ویژگی کاربردی لینکدین که احتمالا نمی‌شناسید - آژانس مدیا و مارکتینگ ردی استودیو1705580598 175 ۱۰ ویژگی کاربردی لینکدین که احتمالا نمی‌شناسید - آژانس مدیا و مارکتینگ ردی استودیو

مراحل ایجاد ویترین در لینکدین عبارتند از:

– وارد حساب کاربری لینکدین خود شوید و به صفحه «پروفایل» بروید.

– در قسمت بالای پروفایل، روی گزینه «افزودن بخش» کلیک کنید.

– در لیست گزینه‌ها، گزینه «ویترین» را پیدا کنید و روی آن کلیک کنید.

– صفحه ایجاد ویترین باز خواهد شد و می‌توانید عنوان و توضیحی مختصر درباره ویترین خود وارد کنید.

– در بخش «قالب‌ها» می‌توانید قالب‌هایی را که برای نمایش محتواهای خود در ویترین می‌خواهید، انتخاب کنید. هر قالب می‌تواند شامل عنوان، تصویر، توضیحات و لینک‌های مرتبط باشد.

– بعد از تنظیمات قالب‌ها، روی دکمه «ذخیره» کلیک کنید.

۵- هنگام مشاهده نمایه ها، هویت خود را پنهان کنید

10 ویژگی کاربردی لینکدین که احتمالا نمی شناسید10 ویژگی کاربردی لینکدین که احتمالا نمی شناسید
10 ویژگی کاربردی لینکدین که احتمالا نمی شناسید

شما می‌توانید در لینکدین، تنظیماتی را اعمال کنید تا هویت خود را هنگام مشاهده نمایه‌ها پنهان کنید و به صورت ناشناس نمایه‌های دیگران را ببینید. برای پنهان کردن هویت خود در هنگام مشاهده نمایه‌ها، باید مراحل زیر را طی کنید:

– وارد حساب کاربری لینکدین خود شوید و به صفحه «تنظیمات و حریم خصوصی» بروید. برای رفتن به این صفحه، روی عکس پروفایل خود در بالای صفحه کلیک کنید و از منوی کشویی «تنظیمات و حریم خصوصی» را انتخاب کنید.

– در صفحه تنظیمات و حریم خصوصی، به بخش «حریم خصوصی نمایه» بروید.

– در این بخش، روی گزینه «مشاهده نمایه به عنوان یک کاربر ناشناس» کلیک کنید.

– با انتخاب این گزینه، هویت شما به عنوان کاربر ناشناس در هنگام مشاهده نمایه‌های دیگران پنهان خواهد شد.

– پس از انجام تغییرات، روی گزینه «ذخیره» یا «اعمال تغییرات» کلیک کنید تا تنظیمات ذخیره شود.

با اعمال این تنظیمات، وقتی شما نمایه کاربران دیگر را مشاهده می‌کنید، هویت شما به عنوان کاربر ناشناس نمایش داده می‌شود و آن‌ها نمی‌توانند ببینند که شما نمایه آن‌ها را مشاهده کرده‌اید.

 ۶- جست‌وجوهای خود را در لینکدین ذخیره کنید

در لینکدین، می‌توانید جست‌وجوهای خود را ذخیره کنید تا بتوانید به سرعت و آسانی به آن‌ها دسترسی داشته باشید. با ذخیره کردن جست‌وجوها، می‌توانید آن‌ها را مجدداً اجرا کنید و نتایج مرتبط را مشاهده کنید بدون اینکه نیاز به وارد کردن پارامترها و فیلترها داشته باشید. برای ذخیره کردن جست‌وجوهای خود، مراحل زیر را انجام دهید:

10 ویژگی کاربردی لینکدین که احتمالا نمی شناسید10 ویژگی کاربردی لینکدین که احتمالا نمی شناسید
۱۰ ویژگی کاربردی لینکدین که احتمالا نمی شناسید

– وارد حساب کاربری لینکدین خود شوید و به صفحه «جست‌وجو» بروید. برای رفتن به این صفحه، روی آیکون جست‌وجو در منوی بالای صفحه کلیک کنید.

– در صفحه جست‌وجو، پارامترها و فیلترهای مورد نظر خود را وارد کنید تا نتایج مورد نظر را به‌دست آورید.

– پس از اعمال پارامترها و فیلترها، روی دکمه «جست‎‌وجو» کلیک کنید تا نتایج جستجو نمایش داده شوند.

– وقتی نتایج جست‌وجو نمایش داده شد روی دکمه «ذخیره جست‌وجو» کلیک کنید که در بالای صفحه در کنار نام «جست‎وجو» قرار دارد.

– با کلیک روی «ذخیره جست‌وجو» یک پنجره باز خواهد شد که شما را از نام دلخواه برای جست‌وجوی خود مطلع می‌کند. نام دلخواهی را برای جست‌وجو انتخاب کنید و روی «ذخیره» کلیک کنید.

– جست‌وجوی شما به عنوان یک جست‌وجوی ذخیره شده ثبت خواهد شد و شما می‌توانید هر زمانی که می‌خواهید آن را اجرا کنید و نتایج جدید را مشاهده کنید.

۷- فایل‌های رسانه‌ای را به نمایه خود اضافه کنید

فایل های رسانه ای را به نمایه خود اضافه کنیدفایل های رسانه ای را به نمایه خود اضافه کنید
فایل های رسانه ای را به نمایه خود اضافه کنید

در لینکدین، می توانید فایل‌های رسانه‌ای را به نمایه خود اضافه کنید تا دیگران بتوانند آن‌ها را مشاهده کنند. در این بخش می‌توان فایل‌های تصویری و صوتی از محصولات، پروژه‌ها، نمونه ‌کارها و سایر موارد مرتبط با شغل خود را به نمایه خود اضافه کرد. جهت انجام این کار مراحل زیر را طی کنید:

– وارد حساب کاربری لینکدین خود شوید و به صفحه «ویرایش نمایه» بروید. برای رفتن به این صفحه، روی عکس پروفایل خود در بالای صفحه کلیک کنید و از منوی کشویی «نمایه» را انتخاب کنید و سپس روی گزینه «ویرایش نمایه» کلیک کنید.

– در صفحه ویرایش نمایه، به بخش «درباره» یا «داستان حرفه‌ای» بروید، که در این بخش می‌توانید اطلاعات مربوط به سوابق شغلی، تحصیلی و مهارت‌های خود را وارد کنید.

-در بخش «درباره»، روی دکمه «اضافه کردن رسانه» کلیک کنید. این دکمه معمولاً با یک آیکون «+» نمایش داده می‌شود.

– با کلیک بر گزینه «اضافه کردن رسانه»، یک پنجره باز خواهد شد که به شما امکان می‌دهد فایل رسانه‌ای مورد نظر را انتخاب کنید. این فایل می‌تواند تصویر، ویدیو، صوت یا سایر فرمت‌های رسانه‌ای باشد.

– پس از انتخاب فایل، صفحه‌ای نمایش داده می‌شود که در آن می‌توانید عنوان، توضیحات و سایر جزئیات مرتبط با فایل را وارد کنید.

– پس از وارد کردن جزئیات مربوط به فایل، روی گزینه «ذخیره» یا «اعمال تغییرات» کلیک کنید تا فایل رسانه‌ای به نمایه شما اضافه شود.

با انجام این مراحل، فایل رسانه‌ای به نمایه خود اضافه خواهد شد و دیگران می‌توانند آن را در نمایه شما مشاهده کنند.

۸- تلفظ صحیح نام خود را ضبط کنید

 لینکدین لینکدین

برای استفاده از این ویژگی در لینکدین، می‌توانید مراحل زیر را انجام دهید:

– وارد حساب کاربری خود در لینکدین شوید و به صفحه پروفایل خود بروید.

– دکمه «ویرایش پروفایل» را پیدا کنید و روی آن کلیک کنید.

– به بخشی که نام شما نمایش داده می‌شود، بروید.

– در کنار نام شما، باید یک آیکون بلندگو کوچک را مشاهده کنید. روی آن کلیک کنید.

– لینکدین، شما را برای ضبط نام خود فرا خواهد خواند. روی گزینه «ضبط نام» کلیک کنید و نام خود را به‌طور واضح و روشن به مدت حدود ۱۰ ثانیه بگویید.

– پس از انجام، آن را ذخیره کنید.

– صوت ضبط شده حالا با نام شما در لینکدین مرتبط می‌شود و دیگران می‌توانند با کلیک بر آیکون بلندگو در کنار نام شما، آن را بشنوند.

۹- حساب‌های غیرفعال خود را در لینکدین ادغام کنید

 

10 ویژگی کاربردی لینکدین که احتمالا نمی شناسید10 ویژگی کاربردی لینکدین که احتمالا نمی شناسید
۱۰ ویژگی کاربردی لینکدین که احتمالا نمی شناسید

برای ادغام حساب‌های غیرفعال در لینکدین، باید مراحل زیر را انجام بدهید:

– وارد حساب لینکدین خود شوید و به صفحه پروفایل خود بروید.

– در قسمت بالای صفحه، روی عکس پروفایل خود کلیک کنید و از منو، گزینه «تنظیمات و حریم خصوصی» را انتخاب کنید.

– در صفحه تنظیمات و حریم خصوصی، به بخش «حساب» بروید.

– در بخش حساب، گزینه «ادغام حساب‌ها» را پیدا کرده و روی آن کلیک کنید.

– صفحه ادغام حساب‌ها باز می‌شود و شما از طریق آن می‌توانید حساب‌های غیرفعال خود را به حساب اصلی خود متصل کنید.

– برای ادغام حساب‌ها، روی دکمه «شروع ادغام» کلیک کنید.

– لینکدین، شما را به صفحه ورود منتقل می‌کند و شما باید با استفاده از اطلاعات ورود به حساب غیرفعال خود، وارد شوید.

– پس از ورود به حساب غیرفعال، لینکدین شما را به صفحه تأیید ادغام هدایت می کند. اطلاعات حساب غیرفعال شما را بررسی کنید و اگر تمام اطلاعات صحیح است، روی دکمه «تایید ادغام» کلیک کنید.

– بعد از تایید ادغام، حساب غیرفعال شما با حساب اصلی شما ادغام می شود و اطلاعات و ارتباطات آن به حساب اصلی منتقل می‌شود.

لازم به ذکر است  که پس از ادغام حساب‌ها، حساب غیرفعال شما غیرقابل بازیابی خواهد بود و اطلاعات آن به صورت دائمی به حساب اصلی منتقل می‌شود. قبل از ادغام، اطمینان حاصل کنید که می‌خواهید این کار را انجام دهید و از صحت اطلاعاتی که وارد می‌کنید مطمئن شوید.

۱۰- از گزینه جست‌وجوی پیشرفته استفاده کنید

10 ویژگی کاربردی لینکدین که احتمالا نمی شناسید10 ویژگی کاربردی لینکدین که احتمالا نمی شناسید
۱۰ ویژگی کاربردی لینکدین که احتمالا نمی شناسید

با استفاده از گزینه جست‌وجوی پیشرفته، می‌توانید جست‌وجوهای دقیق‌تری را در لینکدین انجام دهید و نتایج مطلوبی به‌دست آورید.

– وارد حساب لینکدین خود شوید و در نوار بالای صفحه، قسمت جست‌وجو را پیدا کنید.

– درون جست‌وجو، روی آیکون جست‌وجوی پیشرفته کلیک کنید. این آیکون معمولاً در قسمت سمت راست نوار جست‌وجو قرار دارد.

– صفحه جست‌وجوی پیشرفته باز می‌شود که قابلیت‌های بیشتری را برای فیلتر کردن نتایج جست‌وجو ارائه می‌دهد.

– در این صفحه می‌توانید معیارهای مختلفی را برای جست‌وجوی دقیق‌تر تنظیم کنید. مثلاً می‌توانید بر اساس محل سکونت، شغل، شرکت، تحصیلات و موارد دیگر جست‌وجو کنید.

– هر بخش از صفحه جست‌وجوی پیشرفته می‌تواند شامل گزینه‌های قابل تنظیم باشد. برای تنظیم گزینه‌ها، روی آن‌ها کلیک کرده و مقادیر درست را وارد کنید.

– هر زمان که تنظیمات جست‌وجو را تغییر می‌دهید، نتایج جست‌وجو به‌طور خودکار به‌روزرسانی می‌شود. شما می‌توانید نتایج را مشاهده کنید و انتخاب کنید که به کدام پروفایل‌های کاربری دسترسی داشته باشید.

محدودیت‌های شبکه اجتماعی لینکدین

لینکدین به عنوان یک شبکه اجتماعی حرفه‌ای، دارای محدودیت‌هایی هم است. این محدودیت‌های لینکدین عبارتند از:

۱- محدودیت در ارسال درخواست ارتباط

لینکدین محدودیت‌هایی برای تعداد درخواست‌های ارتباطی کاربران اعمال می‌کند تا از ارسال اسپم و ارتباطات ناخواسته جلوگیری شود.

۲- محدودیت در ارسال پیام

لینکدین محدودیت‌هایی برای تعداد پیام‌های ارسالی توسط کاربران اعمال می‌کند تا سوء‌استفاده و ارسال پیام‌های نامناسب را به حداقل برساند.

۳- محدودیت در استفاده از امکانات تبلیغاتی

لینکدین محدودیت‌هایی برای استفاده از امکانات تبلیغاتی خود اعمال می‌کند تا از سوءاستفاده و ترویج محتوای نامناسب پیشگیری کند.

۴- محدودیت در استفاده از API

برای دسترسی به اطلاعات لینکدین از طریق API، محدودیت‌هایی وجود دارد که باید رعایت شود. محدودیت‌های استفاده از API در لینکدین ممکن است شامل موارد زیر باشد:

  • نرخ‌های تقاضایی

استفاده از API لینکدین ممکن است نیازمند پرداخت هزینه‌هایی برای دسترسی به خدمات خاص باشد. این هزینه‌ها ممکن است بر اساس تعداد درخواست‌ها یا حجم داده‌ها محاسبه شود.

  • محدودیت‌های دسترسی به داده

برخی از اطلاعات و قابلیت‌های لینکدین ممکن است توسط API قابل دسترسی نباشد یا نیازمند مجوزهای خاصی باشد.

  • محدودیت‌های حریم خصوصی

لینکدین نیز محدودیت‌هایی در خصوص حریم خصوصی کاربران دارد که باید رعایت شود تا از نقض حریم خصوصی دیگران جلوگیری شود.

سخن پایانی

استفاده از لینکدین می‌تواند به شما امکانات و مزایای متعددی ارائه دهد. این شبکه اجتماعی حرفه‌ای به شما این امکان را می‌دهد تا ارتباط خود را با افراد حرفه‌ای تقویت کنید، از فرصت‌های شغلی و کسب‌وکار مطلع شوید و مهارت‌های خود را به اشتراک بگذارید.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آژانس مدیا و مارکتینگ ردی استودیو
سبد خرید
empty basket

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.