ارتباط با ما
09392116387

تعرفه طراحی گرافیک در ایالات متحده سال 2021

ما در روزرنگ لیستی از جدیدترین تعرفه‌های طراحی گرافیک ایالات متحده در سال 2021 برای مقایسه و درک درست‌تری از شرایط کاری طراحان ایران با کشورهای دیگر فراهم کرده‌ایم که مطلع شدن از آن خالی از لطف نیست. این هزینه‌های پرداختی برای کسی که به استخدام جایی درآمده، استودیو طراحی داشته یا به صورت آزاد در این حوزه فعالیت دارد یکسان نیست.

یک طراحی گرافیک عالی به کمک خلق جذابیت بصری می‌تواند توجه مشتری را به سایت، نشان، بروشور، تبلیغات و سایر رسانه‌های کسب و کار جلب کند. خوشبختانه در سال 2021 تعداد و تنوع طراحان گرافیک بسیار زیاد شده و سفارش دهندگان برای انتخاب و سپردن کار به آن‌ها کاملا دستشان باز است.

تعرفه طراحی گرافیک در ایالات متحده سال 2021 چقدر است؟

اگر شما به تازگی کسب و کاری را شروع کرده‌اید و می‌خواهید بدانید با بودجه محدود چطور می‌توان به یک گرافیست خوب و کم هزینه دسترسی پیدا کرد؟ و یا در زمان کم چطور تجهیزات کار را گسترش داد؟ با ما تا انتهای این متن همراه باشید.

خوشبختانه طراحان گرافیک آزاد یا فریلنسرها در این زمینه بسیار کمک کننده هستند. شما که کسب و کارتان را تازه شروع کرده اید می‌توانید روی کمک آنها حساب باز کرده و کارتان را رونق دهید. اما اگر در انتخاب طراح گرافیک مورد نیازتان مردد هستید می‌خواهیم به شما کمک کنیم.

هزینه استخدام طراح گرافیک چقدر است؟

در قدم اول, تعرفه طراحی گرافیک به سه عامل بستگی دارد:

  • نوع و پیچیدگی خدمات: طراحی یک نشان ساده با سری طراحی‌های اینستاگرامی و طراحی کامل یک وب سایت، بسیار متفاوت است. به همین جهت برای هرکدام از آنها نرخ متفاوتی لحاظ شده است.
  • روشی که برای انجام کارتان انتخاب می‌کنید: قصد دارید خودتان این کار را با استفاده از ابزارهای آنلاین رایگان و ارزان انجام دهید؟ کسی را استخدام کنید؟ با موسسه‌ای قرار داد ببندید و یا کار را به یک طراح آزاد بسپارید؟
  • مکانی که طراح درآن کار می‌کند: این مورد عمدتا در ارتباط با موسسات و طراحان آزاد در هر نقطه از دنیا به کار می‌رود. بسیاری از موسسات و طراحان آزاد، در کشورهای در حال توسعه هزینه کمتری نسبت به همکاران خود در کشورهای پیشرفته که با هزینه بالاتر زندگی می کنند، دریافت خواهند کرد.

نرخ خدمات مختلف طراحی گرافیک

اولین عامل تعیین کننده در تعرفه طراحی گرافیک، نوع خدمت و پیچیدگی و سختی کار است که ارتباط مستقیمی با هزینه پرداختی دارد. در اینجا لیست نرخ انواع خدمات طراحی گرافیک برای شما آورده شده تا یک دید کلی نسبت به هزینه‌ها داشته باشید.

اگر می خواهید خیلی کم هزینه کنید، بهتر است خودتان با استفاده از ابزار‌های آنلاین و رایگان موجود دست به کار طراحی شوید (هر اندازه که خرج کنید، خدمتی متناسب با همان دریافت خواهید کرد). اما وقتی که کار را در اختیار یک موسسه طراحی حرفه‌ای و یا یک طراح خصوصی قرار می‌دهید در ازای کیفیت بالا هزینه‌ی بیشتری هم پرداخت خواهید کرد.

کاری که هزینه متوسطی داشته باشد را می‌توانید از یک طراح آزاد درخواست کنید که باز هم هزینه افراد تازه کار در کشورهای در حال توسعه با متخصصان کشورهای پیشرفته متفاوت خواهد بود.

لیست تعرفه طراحی گرافیک در سال 2021

تعرفه طراحی گرافیک
لیست تعرفه طراحی گرافیک در سال 2021

نرخ پرداخت طراحان گرافیک مختلف

تعرفه طراحی گرافیک بسته به نوع ارائه دهنده خدمات شما، متغیر خواهد بود. برای ارائه یک پروژه می‌توانید یک طراح گرافیک شرکتی استخدام کنید. طراحی‌ها را به یک استودیو طراحی برون سپاری کنید، یک طراح گرافیک آزاد استخدام کنید یا خودتان کار طراحی را به کمک نرم افزار های مربوطه (به عنوان خدمات SaaS) انجام دهید.

لیست نرخ طراحی گرافیک، متناسب با طراح و خدماتی که ارائه می‌دهد به شرح زیر است.

تعرفه طراحی گرافیک2
لیست نرخ طراحی گرافیک، متناسب با طراح و خدماتی که ارائه می‌دهد

استخدام طراح شرکتی

تصمیم گیری درمورد اینکه طراح گرافیک شرکتی استخدام کنید یا نه به نیازهای بلند مدت شما در این زمینه برمی‌گردد. اگر احتمال می‌دهید که به الزامات ثابتی نیاز داشته باشید، پس استخدام طراح شرکتی برای شما منطقی بنظر می‌رسد.

اما اگر فقط به لوگو طراحی وب سایت یا ابزار هویت برند تجاری تان نیاز دارید احتیاجی به طراح گرافیک تمام وقت نیست.

نرخ: طبق داده‌های گلس دور (Glassdoor) و تعرفه طراحی گرافیک در سال 2021، میانگین حقوق و دستمزد پرداختی یک طراح گرافیک تمام وقت در ایالات متحده، سالانه 45677 دلار است.

تعرفه طراحی گرافیک

استخدام طراح در استودیو طراحی

یک استودیو طراحی با استخدام تعدادی طراح به شما کمک می‌کند تا درمورد نیازها و روش مناسب برای برقراری ارتباط بصری به بهترین نتیجه برسید.

نکته منفی کار با استودیوها گرافیک و یا  آژانس‌های تبلیغاتی این است که شما یکی از چندین مشتری آنان هستید و کار با این مجموعه‌ها هزینه‌ی بیشتری هم خواهد داشت.

نرخ: بستگی به نوع طراحی انجام شده دارد، انتظارمی‌رود که هر ساعت بین 85 تا 100 دلار بپردازید.

طراحان آزاد

نرم افزار به عنوان خدمات(SaaS)

تکنولوژی آنقدر پیشرفته نشده که با یک نرم افزار بتوان یک طراحی کامل را مطابق با مشخصات دقیق تحویل داد، اما ابزارهایی وجود دارند که روند طراحی گرافیک را بسیار آسان کرده‌اند.

تعداد زیادی نرم افزار برای کمک به طراحان مبتدی گرافیک وجود دارد، از طراحان آنلاین نشان و لوگو گرفته تا سیستم عامل‌های طراحی گرافیک مثل کانوا (Canva). هرچند که این سیستم عامل ها عملکرد محدود و فضای کمی برای سفارشی سازی دارند.

نرخ هزینه و تعرفه طراحی گرافیک متناسب با سیستم عامل متفاوت خواهد بود. برخی ابزارهای اصلی رایگان هستند و برای رسیدن به امکانات بیشتر، بایستی هزینه‌ای را پرداخت کنید. مثلا هزینه برنامه کانوا پرو (Pro Canva) ماهیانه 10 دلار است.

1721287522 ویرایش عکس چگونه عکس‌های خود را به نقاشی‌های رنسانس شبیه - آژانس مدیا و مارکتینگ ردی استودیو بیشتر بخوانید: ویرایش عکس: چگونه عکس‌های خود را به نقاشی‌های رنسانس شبیه کنیم

طراحان گرافیک آزاد

طراحان گرافیک آزاد با شما گفتگو می‌کنند تا نیازها، بودجه و بازه زمانی دقیق کار را مشخص کنند. معمولاً نرخ این طراحان با توجه به تعرفه طراحی گرافیک، کمتر از آژانس‌ها بوده و نیازی به تعهد طولانی مدت و استخدام داخلی نیست.

نرخ هزینه طراحی گرافیک در سایت فریلنسر به ازای هر ساعت از 8 تا 100 دلار متغیر است (برای طراحان آزاد مستقر در آمریکا) به طور میانگین برابر با ساعتی30 دلار است.

تعرفه طراحی گرافیک برای طراحان فریلنسر مستقر در خارج از ایالات متحده، متناسب با شرایط هر کشور متفاوت است. برای مثال، طراحان گرافیک مستقر در هند می‌توانند به ازای هر ساعت چیزی بین 5 تا 50 دلار (به طور متوسط ​​20 دلار در ساعت) دریافت کنند.

همینطور در فیلیپین نرخ طراحی به ازای هر ساعت از 3 تا 50 دلار (متوسط ​​13.50 دلار) و برای سریلانکا از 2 تا 50 دلار (متوسط ​​14 دلار) متغیر است.

چرا باید یک طراح گرافیک آزاد برای پروژه خود استخدام کنیم؟

اگر می‌خواهید کار طراحی را بر مبنای یک بودجه مشخص (با توجه به تعرفه طراحی گرافیک) پیش ببرید، طراح گرافیک آزاد می‌تواند یک گزینه عالی برای شما باشد. هرچند که صرفه جویی در هزینه فقط یکی از مزایای استخدام یک طراح گرافیک آزاد است. اطلاع از تعرفه طراحی گرافیک در انتخاب شما کمک کننده خواهد بود.

صرفه جویی در وقت

از آنجا که طراحان آزاد مجبور به کار در زمان معین شرکت ها یعنی 9 تا 5 ساعت در روز نیستند، این احتمال می‌رود که زمان بیشتری را مضاف بر ساعت کاری مقرر, صرف پروژه شما کنند. علاوه بر این طراحان آزاد در همه جای دنیا مشغول به کارهستند، یعنی شما می‌توانید در هر مکان جغرافیایی یک طراح گرافیک پیدا کنید تا کار شما را کمتر از ساعات کاری معمول به اتمام برساند.

هم چنین, استخدام یک طراح آزاد شما را از مراحل طولانی مصاحبه با افراد مختلف و پیدا کردن یک فرد مشخص بی نیاز می‌کند. شما جای اینکه 4 تا 6 هفته را به پیدا کردن طراح گرافیک شرکتی اختصاص دهید می‌توانید به کمک طراح گرافیک آزاد پروژه خود را از همان روز اول شروع کنید.

مشخص است که چه کسی مسئول پروژه شما است

شما وقتی سفارشی را به استودیو طراحی می‌سپارید، نمی‌دانید که کار شما دقیقا به چه کسی سپرده می‌شود. اگر برای آنها مشتری ارزشمندی نباشید، ممکن است پروژه‌تان را به یک طراح تازه کار که مهارت و تجربه لازم را ندارد واگذار کنند .

از طرف دیگر، شخص آزاد به عنوان یک فرد و برای خودش کار می‌کند. به همین جهت امتیازات و نقد‌هایی که در کارش دریافت می‌کند نشان دهنده کار واقعی اوست. علاوه بر این شما با انتخاب یک طراح گرافیک آزاد، این امکان را دارید که نمونه کارها و پروژه‌های قبلی وی را مشاهده و بررسی کنید.

با این کار  می‌دانید که پروژه طراحی شما به دست چه کسی سپرده می‌شود. در نتیجه می توانید یک رابطه بدون واسطه با شخص طراح برقرار کنید.

برآورده کردن سفارش‌های اختصاصی شما

در شرایطی که درخواست کار از استودیو طراحی امکان دسترسی شما را به متخصصان ماهر فراهم می‌کند، اما با استخدام طراح آزاد این امکان را خواهید داشت که شخص متخصصی که متناسب با پروژه درخواستی شماست را پیدا کنید.

به یک نشان تجاری نیاز دارید؟ تمرکز برخی از طراحان گرافیک آزاد بر روی طراحی نشان تجاری است. آگهی موشن گرافیک می‌خواهید؟ کافیست یک طراح آزاد با تجربه در این حیطه پیدا کنید.

با استخدام یک طراح آزاد متخصص این امکان را خواهید داشت تا از تجربه و دانش گسترده‌ی او در یک زمینه تخصصی بهره مند شوید.

ارتباط آسان

کار با یک آژانس طراحی یعنی ارتباطات شما از طریق مدیر پروژه انجام می‌شود و اوست که نیازها و درخواست‌های شما را به یک طراح منتقل می‌کند.

اما مراجعه به طراح گرافیک آزاد، منجر به برقراری ارتباط بدون واسطه با طراح می‌شود. یعنی این امکان را خواهید داشت که فوراً بازخورد نظرات خود را ارائه دهید و مطمئن باشید که طراح از نیازها و درخواست شما آگاه است.

چگونه طراح گرافیک آزاد استخدام کنم؟

به منظور یافتن و استخدام طراح آزاد متناسب با پروژه تان و استفاده از تعرفه طراحی گرافیک، از روند زیر استفاده کنید.

  • پروژه تان را آماده کنید.
  • راجع به نیازهای که به یک طرح گرافیک دارید، فکر کنید. بر اساس این نیازها ترجیح می‌دهید خودتان با طراح ارتباط برقرار کنید یا اینکه از طراح می‌خواهید خودش پیشنهادات مربوطه را ارائه دهد؟
  • گزارشی راجع به کارتان بنویسید.
  • با توصیف دقیق انتظارات خود از طراح شروع کنید. تا جایی که ممکن است صریح باشید تا طراحان بدانند که در مورد پروژه شما امکان پیشنهاد دارند یا نه.
  • نوع خدمات طراحی گرافیکی که به دنبالش هستید، جدول زمانی پروژه و بودجه تان را ذکر کنید. اگر نمونه کاری شبیه به آنچه که می‌خواهید دارید برای کمک به درک خواسته تان آن را ارائه دهید.

این مراحل برای شما مفید خواهد بود چرا که در وقت شما صرفه جویی شده و متقاضیان نامناسب حذف می‌شوند.

به یاد داشته باشید که مناسب‌ترین کلید واژه‌هایی را که نشان دهنده نیازهای طراحی گرافیکی شما هستند را انتخاب کنید. این کار کمک می‌کند تا طراحان راحت‌تر پروژه شما را آماده کنند.

حرف آخر

همان طور که گفته شد برای انجام پروژه طراحی گرافیک، گزینه‌های زیادی روی میز است. باید براساس نیاز و کیفیت گزینه‌های موجود یک تصمیم آگاهانه بگیرید و سپس از تعرفه طراحی گرافیک در سال 2021 استفاده نمایید.

اگر بودجه و شرایط لازم را دارید، بهتر است یک طراح گرافیک ثابت داشته باشید یا بطوردائم با یک آژانس طراحی قرار داد ببندید.

اگربه اندازه‌ی کافی صبر و تحمل دارید، خودتان پروژه‌تان را پیش ببرید. می‌توانید از پلتفرم‌ها و سرویس‌های مناسب در این زمینه مانند SaaS استفاده کنید.

اما اگر به دنبال ترکیب فوق العاده‌ای از کیفیت، سود، صرفه جویی در زمان و رابطه کاری مستقیم با گرافیستی بین المللی می گردید، طراح آزاد یا فریلنسر بهترین گزینه خواهد بود.

منبعمنبع

دیدگاهتان را بنویسید!

آژانس مدیا و مارکتینگ ردی استودیو
سبد خرید
empty basket

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.