ارتباط با ما
09392116387

اندروید ۱۴: بررسی تمام قابلیت‌های جدید و پیشرفته

شرکت گوگل در شهریور امسال، اندروید ۱۴ (نسخه بتا ۵.۳) را منتشر کرد. گوشی‌های پیکسل، اولین دستگاه‌هایی هستند که این به‌روزرسانی را دریافت می‌کنند. پس از آن گوشی‌های هوشمند واجد شرایط از سایر OEM‌های اندرویدی در صف دریافت این نسخه قرار خواهند گرفت. بنابراین دارندگان پیکسل اکنون می‌توانند از قابلیت‌ها و ویژگی‌های جدید android 14 استفاده کنند اما صاحب سایر برند‌های گوشی باید منتظر انتشار رسمی اندروید ۱۴ باشند.

در این مطلب ویژگی‌های جدید و بهترین قابلیت‌های اندروید ۱۴ را مرور می‌کنیم. البته به ویژگی‌هایی که در حد فرضیات است و انتظار می‌رود در اندروید ۱۴ مشاهده شود نیز اشاره‌ای خواهیم داشت. پس با ما همراه شوید.

اندروید 14

آرم اندروید ۱۴

گوگل قبل از اندروید ۱۰، نسخه‌های اندرویدی خود را به نام غذا‌های شیرین ارائه می‌داد؛ مانند اندروید ۷ نوقا، اندروید ۸ اوریو و اندروید ۹ پای! اما در حال حاضر فقط به شماره نسخه پایبند است، بنابراین Android 14 به سادگی با نام اندروید ۱۴ شناخته می‌شود. با این حال گوگل همچنان از نام دسر‌ها به صورت داخلی برای معرفی محصولات خود استفاده می‌کند برای همین ممکن است در کنار android 14 نام «کیک وارونه» توجه شما را به خود جلب کند.

فونت بزرگ و کار راه انداز اندروید ۱۴

در اندروید ۱۲ بزرگ‌نمایی صفحه نمایش بهبود یافت و توانایی کنترل با حرکات صورت ارائه شد. همچنین گوگل در اندروید ۱۳ حالت خواندن جدیدی را برای کاربران کم‌بینا، پشتیبانی از صفحه نمایش بریل بومی و توضیحات صوتی معرفی کرد.

با وجود تلاش‌های گوگل برای پشتیبانی از فونت‌های بزرگ، باز ممکن است حتی بزرگ‌ترین فونت هم برای شما کوچک باشد! در این صورت android 14 مشکل شما را برطرف می‌کند زیرا در این نسخه اندازه فونت به معنی واقعی کلمه بزرگ است و کار راه انداز!

1698229290 477 اندروید ۱۴ بررسی تمام قابلیت‌های جدید و پیشرفته - آژانس مدیا و مارکتینگ ردی استودیو

طبق آمار‌های گوگل کاربران می‌توانند در اندروید ۱۴ اندازه فونت را تا ۲۰۰ درصد در مقایسه با اندروید ۱۳ تغییر دهند که در پیکسل‌ها ۱۳۰ درصد بالاتر می‌باشد. جالب اینجاست که این شرکت می‌گوید از مقیاس‌بندی فونت غیرخطی نیز استفاده می‌کند؛ این قابلیت باعث می‌شود متنی که از قبل بزرگ است، اعمال افزایش سایز نداشته باشد. مثلاً عنوان بزرگ یک متن می‌تواند افزایش اندازه نداشته باشد، اما امکان افزایش فونت متن کوچکتری که در زیر عنوان آمده است وجود دارد.

گزینههای نور اعلانها در اندروید ۱۴

اندروید ۱۴ به کاربران کم شنوا این امکان را می‌دهد که با استفاده از روشن شدن فلاش دوربین و نمایشگر، اعلان‌ها را ببینید. تنظیمات این ویژگی در بخش Accessibility قابل تغییر و شخصی‌سازی است. می‌توانید فلاش دوربین یا فلاش نمایشگر یا هر دو را بصورت همزمان در اختیار داشته باشید.

کاربران با فلاش نمایشگر می‌توانند رنگ فلاش را انتخاب کنند اما نحوه زدن فلاش‌ها (پالس، فلاش، موج و غیره) غیرقابل تغییر است و نمی‌توان آن را برای هر برنامه سفارشی‌سازی کرد. این ویژگی فقط دو حالت روشن یا خاموش دارد!

بهبودهای مرتبط با زبان

اندروید ۱۴ ترفند‌های مربوط به زبان برنامه را ارائه می‌کند که با پشتیبانی بهتر از زبان‌های جنسیتی چون فرانسوی و آلمانی از طریق Grammatical Inflection API شروع می‌شود و توسعه‌دهندگان قادر خواهند بود از کنترل‌های زبانی دقیق‌تر برای هر برنامه استفاده کنند. به عنوان مثال امکان شخصی‌سازی فهرست زبان بر اساس هر منطقه وجود دارد.

1698229291 756 اندروید ۱۴ بررسی تمام قابلیت‌های جدید و پیشرفته - آژانس مدیا و مارکتینگ ردی استودیو

ترجیحات منطقهای؛ مهم نیست کجا زندگی میکنید!

اگر فردی اروپایی هستید اما در ایالات متحده زندگی می‌کنید، شاید بخواهید از شرایط جوی و دمایی، تقویم‌ها و سیستم‌های دیگر به سبک یورو استفاده کنید. با android 14 این امکان وجود خواهد داشت؛ برای مثال، می‌توانید واحد‌های دما را از فارنهایت به درجه سانتیگراد تغییر دهید یا اولین روز هفته را دوشنبه تنظیم کنید.

ویژگیها و ترفندهای باتری اندروید ۱۴

اندروید ۱۴ تلاش زیادی برای بهبود عمر باتری کرده است. البته نباید انتظار اتفاق بزرگی مانند حالت Doze در اندروید مارشمالو یا صرفه‌جویی شدید باتری را داشته باشید، اما مطمئن باشید تغییرات android 14 به شما در صرفه‌جویی مصرف باتری کمک زیادی می‌کند.

مثلاً گوگل دو API اندروید (سرویس‌های پیش‌زمینه و زمان‌بندی مشاغل) را با هدف بهبود کارایی برای انجام فعالیت‌های پس‌زمینه و دانلود فایل‌های حجیم تغییر می‌دهد. این شرکت درباره ترفند‌های مربوط به دانلود/آپلود فایل‌ها می‌گوید: «کار انتقال داده‌ای که توسط کاربر آغاز می‌شود، مدیریت دانلود‌ها و بارگذاری‌های آغاز شده را آسان‌تر می‌کند، به‌ویژه زمانی که به محدودیت‌هایی مانند دانلود فقط از طریق Wi-Fi نیاز دارند. » تمرکز عمر باتری به این موارد ختم نمی‌شود، زیرا android 14 برای کارایی بهتر، سیستم پخش داخلی پلتفرم را نیز بهبود می‌بخشد.

در همین راستا Google در حال پیاده‌سازی مجوز «زمان‌بندی دقیق هشدار» و ایجاد مجوز جدید برای آلارم است؛ این ویژگی از همه برنامه‌های تازه نصب‌شده – که ساعت یا تقویم نیستند – از کاربران درخواست مجوزمی کند. طبق بیانات گوگل عملکرد دقیق هشدار، عمر باتری و سایر منابع را تحت تأثیر قرار می‌دهد.

یکی دیگر از ویژگی‌های بازگشتی در اندروید ۱۴ که کاربران را خوشحال کرده است «زمان صفحه از آخرین شارژ کامل» است. این گزینه پس از آن که در اندروید ۱۲ برای مصرف بهینه باتری در ۲۴ ساعت گذشته، پنهان شد دوباره در منوی تنظیمات باتری قرار داده شده است. با این ویژگی کاربران پیش‌بینی دقیق‌تری در مورد مدت زمان کارکرد گوشی خود خواهند داشت.

همچنین اندروید ۱۴ به شما امکان مشاهده اطلاعات باتری جدید مانند تاریخ ساخت و تعداد چرخه آن را ارائه می‌دهد که در مسیر تنظیمات / درباره تلفن / اطلاعات باتری قابل دسترسی است؛ البته این گزینه ممکن است در همه گوشی‌ها نمایش داده نشود.

1698229291 95 اندروید ۱۴ بررسی تمام قابلیت‌های جدید و پیشرفته - آژانس مدیا و مارکتینگ ردی استودیو

فکر نصب برنامههای قدیمی را از سرتان بیرون کنید!

یکی از بزرگ‌ترین تفاوت‌های اندروید ۱۴ با اندروید ۱۳ این است که در به روز‌رسانی جدید، امکان نصب برنامه‌های قدیمی اندروید مسدود می‌شود. گوگل می‌گوید این تغییر به طور خاص، برنامه‌های ساخته شده برای API‌های Android 5.1 Lollipop و قدیمی‌تر را هدف قرار می‌دهد.

باتوجه به این که اغلب سطوح API قدیمی‌تر، از امنیت مدرن و پروتکل‌های حفظ حریم خصوصی استفاده نمی‌کنند و مورد تهدید بدافزار‌ها هستند؛ این ویژگی جدید، اتفاق بسیار بزرگی در android 14 خواهد بود.

بنابراین باید فکر نصب بسیاری از برنامه‌های متروک و قدیمی مانند بازی‌های قدیمی را بر روی گوشی‌های اندروید ۱۴ از سرتان بیرون کنید. البته Google می‌گوید در صورت ارتقا به اندروید ۱۴، برنامه‌های قدیمی‌تر روی دستگاه شما باقی می‌ماند اما بدیهی است که این مورد دستگاه‌هایی که با اندروید ۱۴ عرضه می‌شوند را در برنمی گیرد.

فقط عکسها و ویدیوهای خاصی را به اشتراک بگذارید

در اندروید ۱۳ و نسخه‌های قبلی، اگر برنامه‌ای برای دسترسی به عکس‌ها و ویدیو‌ها از شما اجازه می‌خواهد، می‌توانید گزینه «بله» یا «نه» را انتخاب کنید. با android 14، کنترل از این هم بیشتر می‌شود و شما می‌توانید با استفاده از اعلان مجوز «Android 14 Photos Access» به برنامه‌ها اجازه دهید تنها به برخی از عکس‌ها و ویدیو‌ها دسترسی داشته باشند. این ویژگی برای حفظ حریم خصوصی بسیار عالی است!

پین پیشرفته و حذف اختیاری دکمه «OK»

در تنظیمات Android، وقتی پین خود را وارد می‌کنید، می‌توانید انیمیشن‌ها را خاموش کنید. با این ویژگی دیگر نگران این نباشید که کسی از روی دست شما پین گوشی را حفظ کند؛ مخصوصاً افراد کنجکاوی که نامحسوس به گوشی شما زل‌زده‌اند تا در فرصت مناسب از اطلاعاتتان سوءاستفاده کنند. این تغییر کوچک، جنبه امنیتی بالایی برای جلوگیری از دسترسی غیرمجاز افراد به گوشی شما فراهم می‌کند. در حال حاضر، این ویژگی به طور پیش فرض روی حالت «خاموش» تنظیم شده است.

به همین ترتیب، اندروید ۱۴ نیاز به زدن دکمه «OK» را پس از وارد کردن پین حذف می‌کند. بنابراین فقط کافیست پین شش رقمی (یا بیشتر) خود را وارد کنید تا قفل گوشی شما به طور خودکار باز شود. البته اگر پس از وارد کردن رمز عادت کرده‌اید که «OK» را بزنید و می‌خواهید دکمه «OK» برگردد می‌توانید آن را به صورت دستی تنظیم کنید.

آپدیت به اشتراکگذاری دادهها

فرض کنید برنامه‌ای را در روز دوشنبه نصب کرده‌اید. شما مجوز‌ها و سیاست‌های حفظ حریم خصوصی آن برنامه را می‌پذیرید؛ سپس روز سه‌شنبه، برنامه مورد نظر، شرایط و سیاست‌های خود را تغییر می‌دهد. تا قبل از android 14 شما اطلاعی از این موضوع پیدا نمی‌کردید مگر این که شرکت مستقیماً با شما تماس می‌گرفت. اما شما با اندروید ۱۴ یک پاپ آپ دریافت خواهید کرد که در مورد تغییرات خاص هر برنامه اطلاعات لازم را به شما ارائه می‌دهد.

1698229291 556 اندروید ۱۴ بررسی تمام قابلیت‌های جدید و پیشرفته - آژانس مدیا و مارکتینگ ردی استودیو

فقط چند قدم تا آیندهای بدون پسورد!

گوگل همچنین برای مبارزه با بدافزار‌ها و سوء استفاده‌ها، در سیستم intent تغییراتی ایجاد کرده است تا در برابر آسیب‌پذیری‌ها دفاع عمیق‌تری ارائه دهد. پشتیبانی از Passkey نیز با اندروید ۱۴ بهبود یافته است و کاربران را به آینده‌ای بدون رمز عبور نزدیک می‌کند.

بهبودهای بین دستگاهی برای توسعهدهندگان

گوگل در اندروید ۱۴ به سبک و سیاق سال‌های گذشته، دست از تلاش برای بهبود روش بین دستگاهی برنداشته است. مواجه کاربران با قابلیت‌هایی متمرکز بر توسعه‌دهنده‌گان مانند کلاس‌های اندازه پنجره و طرح‌بندی صفحه کشویی، سازگاری بهتری بین برنامه‌ها با سایز‌های مختلف صفحه نمایش ارائه می‌دهد.

گوگل می‌گوید که با ارائه پیش نمایشی از SDK بین دستگاهی، توسعه‌دهندگان خیلی راحت می‌توانند برنامه‌هایی بسازند که در دستگاه‌های مختلف قابل اجرا است.

کشف عفونت قارچی جدید در چین؛ آیا گرمایش جهانی مقصر - آژانس مدیا و مارکتینگ ردی استودیو بیشتر بخوانید: کشف عفونت قارچی جدید در چین؛ آیا گرمایش جهانی مقصر است؟

1698229291 513 اندروید ۱۴ بررسی تمام قابلیت‌های جدید و پیشرفته - آژانس مدیا و مارکتینگ ردی استودیو

اتصال سلامت یکپارچه

برنامه Health Connect عملاً مرکزی برای جمع‌آوری داده‌های سلامتی از برنامه‌های تناسب اندام و سلامتی شما است و از داده‌های سلامتی و اطلاعات تناسب اندام بازیکنان بزرگی مانند سامسونگ، فیت بیت و پلوتن پشتیبانی می‌کند.

در حال حاضر این برنامه به صورت دستی از فروشگاه Google Play قابل دانلود است. اما با عرضه اندروید 14، Health Connect در اختیار کاربران قرار خواهد گرفت و به صورت خودکار به‌روزرسانی‌های آن انجام می‌شود.

قابلیت ایجاد تصاویر زمینه ایموجی

در مقاله‌ای منتشر شده از نیویورک تایمز، گوگل در رقابت با ChatGPT برنامه‌ریزی‌های دقیقی را در دستور کار خود قرار داده است. قابلیت ایجاد تصویر زمینه ایموجی، یکی از تلاش‌های این شرکت برای سرمایه‌گذاری بر روی امکانات جدید می‌باشد که در پیش‌نمایش توسعه‌دهنده 2 ارائه شده است.

«Emoji Wallpaper» در اندروید ۱۴ به کاربران این امکان را می‌دهد که با کمک هوش مصنوعی یک تصویر زمینه با چندین ایموجی و رنگ‌های جذاب و متنوع ایجاد کنند و طراحی اختصاصی خود را داشته باشند. تصویرجدید در قسمت «Emoji Lab» تصاویر زمینه گوشی، ذخیره می‌شود و همیشه در دسترس کابران است.

1698229292 952 اندروید ۱۴ بررسی تمام قابلیت‌های جدید و پیشرفته - آژانس مدیا و مارکتینگ ردی استودیو

صفحه قفل سفارشی اندروید ۱۴

کاربران در حال حاضر می‌توانند Home یا صفحه اصلی خود را با ویجت‌ها، تصاویر پس زمینه، بسته‌های آیکون و غیره سفارشی کنند. این قابلیت با Android 14 تغییر کرده و تنوع بیشتری دارد. زیرا دیگر می‌توانید انواع مؤلفه‌های صفحه قفل را سفارشی کنید از جمله فونت‌ها، ویجت‌ها، رنگ‌ها و قالب‌ها! حتی می‌توانید می‌ان‌بر‌هایی را به لاک اسکرین خود بیفزایید.

امکان پردازش حرفهایتر تصاویر

قابلیت‌های جدید اندروید ۱۴ هنگام عکسبرداری با ویژگی Ultra HDR در راه است که امکان حفظ اطلاعات بیشتر از سنسور‌ها با ذخیره کنتراست بیشتر و رنگ‌های زنده‌تر را فراهم می‌کند.

برنامه‌های افزودنی Camera2 و CameraX به‌روزرسانی‌ها را مشاهده می‌کنند. به برنامه‌هایی که از این قابلیت استفاده می‌کنند اجازه می‌دهد تا برای نتایج مطلوب‌تر به خصوص در مواردی چون عکاسی در نور کم، زمان پردازش طولانی‌تری را طی کند.

1698229292 148 اندروید ۱۴ بررسی تمام قابلیت‌های جدید و پیشرفته - آژانس مدیا و مارکتینگ ردی استودیو

تنظیمات Pixel Fold

یک تنظیم جدید در Android 14 QPR1 برای تغییرنحوه رفتار Pixel Fold هنگام تا کردن دستگاه افزوده شده است. با این قابلیت می‌توانید برنامه‌های مورد نظر خود را حتی زمانی که گوشی را می‌بندید باز نگه دارید. اندروید ۱۴ همچنین به شما امکان می‌دهد تا نسبت تصویر برنامه‌ها را تغییر دهید و در تبلت‌ها و تاشو‌ها تصاویر را به صورت تمام صفحه ببینید.

انتخاب نوع دستگاه صوتی

وقتی یک دستگاه بلوتوث را به یک دستگاه Android 14 متصل می‌کنید، می‌توانید «نوع دستگاه صوتی» را تعیین کنید. ممکن است بخواهید انتخاب‌های مختلفی از بین گزینه‌های بلندگو، هدفون، کیت ماشین، سمعک یا سایر موارد داشته باشید.

قابلیتهای اندروید ۱۴ در حد اما و اگر

ویژگی‌ها و قابلیت‌هایی که در مطالب بالا عنوان شد توسط گوگل رسماً تأیید شده است. با این حال چند ویژگی دیگر android 14 وجود دارد که یا قبلاً به طور رسمی تأیید شده‌اند یا انتظار می‌رود در نسخه جدید افزوده شود از جمله:

1698229293 636 اندروید ۱۴ بررسی تمام قابلیت‌های جدید و پیشرفته - آژانس مدیا و مارکتینگ ردی استودیو

بهروزرسانیهای دستگاه من را پیدا کنید

گوگل یکی از بهترین ویژگی‌های شبکه اپل را برای گزینه Find My Device قرض گرفته است. با اندروید 14، کاربران احتمالاً می‌توانند مکان دستگاه‌ها را حتی در زمان خاموشی پیدا کنند. ویژگی «Find My Device» به دستگاه خاموش اجازه می‌دهد تا از طریق بلوتوث به سایر دستگاه‌های اندرویدی نزدیک پینگ کند، که به نوبه خود می‌تواند موقعیت کلی محصول آفلاین را گزارش کند. شواهدی برای قرارگرفتن این ویژگی در android 14 QPR1 نیز پیدا شده است.

نوار جستجوی شناور

به نظر می‌رسد گوگل در حال آزمایش نوار جستجوی شناور برای Pixel Launcher در اندروید ۱۴ باشد که در اولین نسخه بتا برای Android 14 QPR1 پنهان است. هنگام فعال بودن این گزینه، وقتی در کشوی برنامه هستید، نوار جستجو به جای اینکه در بالای صفحه باشد، در قسمت بالای صفحه کلید قرار می‌گیرد.

حالت تعمیر

ممکن است گوگل در حال آزمایش یک حالت تعمیر جدید برای پیکسل باشد که شباهت زیادی به حالت تعمیر و نگهداری در دستگاه‌های Samsung Galaxy دارد؛ این احتمال هم وجود دارد که گوگل بازنشانی کارخانه‌ای را شبیه‌سازی کند و برای تحقق آن از مکانیزم Dynamic System Updates (DSU) در اندروید 10 استفاده نماید.

1698229294 492 اندروید ۱۴ بررسی تمام قابلیت‌های جدید و پیشرفته - آژانس مدیا و مارکتینگ ردی استودیو

حرکت جستجوی صفحه

اندروید ۱۴ ممکن است یک حرکت جستجوی صفحه نمایش جدید با الهام از Google Now on Tap را به ارمغان بیاورد. شواهد موجود در Android 14 QPR1 نشان می‌دهد که امکان دارند کاربران بتوانند با فشار دادن و نگه داشتن دستگیره ناوبری، صفحه نمایش خود را جستجو کنند.

از هر گوشی هوشمندی به عنوان وب کم استفاده کنید

با اندروید 14، گوگل به هر تلفن اندرویدی اجازه استفاده به عنوان وب‌کم را را می‌دهد. شاید دیگر کاربران با این قابلیت نیازی به استفاده از برنامه‌های شخص ثالث برای تبدیل گوشی خود به وب کم را نداشته باشند.

اتصال ماهوارهای

در حدود شش ماه گذشته، کمپانی‌هایی چون کوالکام، HUAWEI و T-Mobile عملکرد ارتباط ماهواره‌ای را در دستگاه‌های خود اعلام کرده‌اند. طبق خبری که از طریق توییت هیروشی لاکهایمر، مدیر اجرایی گوگل در سپتامبر ۲۰‍۲۲ منتشر شد گوگل نیز پشتیبانی از ارتباطات ماهواره‌ای بومی را در اندروید ۱۴ به ارمغان آورده است. اما مشخص نیست از قابلیت‌هایی چون ارتباطات دو طرفه و فرمت‌های چند رسانه‌ای پشتیبانی می‌کند یا نه؟ ! فعلاً باید منتظر بمانیم و ببینیم.

عملکرد بک ژست

عملکرد ژست عقب اندروید (Back Gesture) می‌تواند در برخی مواقع غیرقابل پیش‌بینی باشد. آیا این حرکت شما را به صفحه قبلی می‌برد یا عملکردی برای مهاجرت به صفحه اصلی است؟ چه کسی می‌داند عملکرد این ژست خاص چیست؟ ! خوشبختانه به نظر می‌رسد گوگل در حال کار بر روی راه حلی برای افزودن این قابلیت جذاب بر روی اندروید ۱۴ است.

1698229294 831 اندروید ۱۴ بررسی تمام قابلیت‌های جدید و پیشرفته - آژانس مدیا و مارکتینگ ردی استودیو

برنامههای کلون شده در اندروید ۱۴ 

برخی از OEM‌ها دارای ویژگی‌های خاصی هستند که به شما امکان شبیه‌سازی یک برنامه را به راحتی می‌دهد. ویژگی که برای ورود به یک برنامه با دو حساب مختلف کاربرد دارد. کافی است شما فقط برنامه را کلون کنید، وارد حساب ثانویه در کلون شوید و سپس هر برنامه‌ای را که می‌خواهید در لحظه باز کنید.

شواهدی وجود دارد که نشان می‌دهد گوگل می‌تواند روی یک شبیه‌سازی اپلیکیشن برای android 14 کار کند تا کاربران بتوانند به راحتی برنامه‌ها را شبیه‌سازی کنند.

Bloatware یاب؛ نرمافزارهای بی‌استفاده و حافظه اشغال کن!

Bloatware مشکلی بزرگ در پیش روی کاربران است. منبع برخی از بدترین bloatware‌ها اپراتور هستند که کاربران را به محض قرار دادن سیم کارت روی گوشی به دردسر می‌اندازند. زیرا بدون اجازه از کاربر، حجم زیادی از نرم‌افزار‌ها دانلود و در پس زمینه گوشی نصب می‌شود. گوگل می‌خواهد با ویژگی «Bloatware یاب» در اندروید ۱۴ با این مشکل مبارزه کند. این ویژگی تمام برنامه‌هایی که به صورت مخفیانه دانلود شده‌اند را به شما نشان می‌دهد تا در کمترین زمان ممکن آن را حذف کنید و جلوی جاسوسی اطلاعات خود را بگیرید.

اندروید ۱۴ بررسی تمام قابلیت‌های جدید و پیشرفته.webp - آژانس مدیا و مارکتینگ ردی استودیو

App Pair ذخیره میکند

اندروید ۱۴ با ویژگی App Pair به کاربران این امکان را می‌دهد که دو برنامه را در کنار یکدیگر در نمایی تقسیم شده راه‌اندازی کنند. اما این همه ماجرا نیست! به نظر می‌رسد که حتی سیستم عامل به کاربران اجازه دهد این جفت برنامه‌ها را ذخیره کرده و یک میانبر به صفحه اصلی اضافه کنند. به این ترتیب، کافیست کاربر روی میانبریک ضربه کوچک بزند تا یک جفت برنامه را دوباره راه‌اندازی کند.

نوار وظیفه بهبود یافته برای تاشوها و تبلتها

احتمالاً گوگل در حال کار بر روی تعدادی افزودنی و قابلیت به نوار وظیفه یا تسک بار است که بیشتر برای تبلت‌ها و گوشی‌های تاشونده کاربرد دارد.

پایان

با این که Android 14 هنوز منتشر نشده است و اطلاعات صددرصد دقیقی درباره آن در دسترس نیست. اما طبق داده‌های تأیید شده توسط گوگل و برخی حدس و گمان‌های متخصصان اندروید، بهبود‌هایی در عملکرد، امنیت، طراحی و قابلیت‌های جدید آن صورت گرفته است. همچنین، اندروید ۱۴ به دلیل قابلیت انعطاف‌پذیری و سازگاری با دستگاه‌های مختلف، جذابیت زیادی برای کاربران ایجاد کرده است. در پایان امیدواریم از این مطلب بهره کافی را برده باشید.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید!

آژانس مدیا و مارکتینگ ردی استودیو
سبد خرید
empty basket

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.